Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.08.2014, 00:00

Štát dá stop podomovým predajcom energií

Energetika. Alternatívni dodávatelia elektriny a plynu budú čeliť novým obmedzeniam.

Nové zákony na ochranu spotrebiteľa nás zlikvidujú. Tvrdia to zástupcovia alternatívnych dodávateľov elektriny a plynu na Slovensku. Po zlých skúsenostiach s podomovým predajom energií štát prišiel s balíkom opatrení, ktoré majú zabrániť podvodným technikám. Podomový predajca napríklad bude musieť navštíviť zákazníka minimálne trikrát. Ďalšou novinkou má byť to, že predajca bude môcť zastupovať dodávateľa maximálne počas dvoch mesiacov, pričom dnes sa tieto zmluvy uzatvárajú na rok. „Toto opatrenie znemožní získavať nových zákazníkov pre alternatívnych dodávateľov,“ tvrdí riaditeľ pre Retail v spoločnosti ČEZ Stanislav Kovalík. Tradiční dodávatelia na druhej strane opatrenia vítajú. Podľa hovorkyne Stredoslovenskej energetiky Jany Bolibruchovej tak štát zabráni nátlaku podomových predajcov na zákazníkov.

Ochrana verzus obmedzenie

Faktom je, že štát vlastní väčšinové podiely u tradičných dodávateľov na Slovensku. Okrem ochrany spotrebiteľa tak ochráni aj svoj vlastný biznis.

Podľa analytika portálu energieprevas. sk Jozefa Badidu pritom vo všeobecnost

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.