Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.07.2014, 00:00

Úľavy dajú mladým prax

Rozhovor. Peter Paška, šéf personálnej agentúry Proact People:

Zmeny, ktorými zaviedla vláda odvody pre študentov – dohodárov ich zamestnávanie predražili a nastal ešte menší záujem o ich služby, tvrdí pre HN Peter Paška.

Ako hodnotíte najnovšie zmeny voči študentom pracujúcim na dohodu?

Nárast odvodových prázdnin zo 159 na 200 eur je dobrá myšlienka. Od samotného začiatku sa to mohlo pri študentoch nastaviť takto vyššie.

Prečo?

Lebo by to malo pomôcť všetkým. Nielen študentom, ale aj zamestnávateľom. Stále sa stretávame so situáciou, že naši študenti nemajú prax. Nejde pritom len o vysokoškolákov, ale aj stredoškolákov. Zmeny, ktorými zaviedla vláda odvody pre študentov – dohodárov, ich zamestnávanie predražili a nastal ešte menší záujem o ich služby. Umožní to viac pracovných skúseností pre študentov a, samozrejme, môžu aj viac zarobiť. Doteraz bol

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.