Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.09.2015, 00:00

Na nový kotol vám čoskoro prispejú

Národný projekt Zelená domácnostiam bude podporovať aj zariadenia na výrobu tepla.

Zima sa blíži a s ňou aj vysoké účty za vykurovanie;obdobie faktúr, ktoré potom prídu, býva jedným z finančne najťažších období roka. Onedlho by sa to však malo zmeniť. Rodinné a bytové domy sa totiž budú môcť uchádzať o podporu. Tá bude mať formu poukážky na inštaláciu malých zariadení na využívanie obnoviteľných zdrojov energie. Ide o národný projekt Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry s názvom Zelená domácnostiam.

Tento projekt je financovaný z operačného programu Kvalita životného prostredia, ktorý riadi Ministerstvo životného prostredia SR. V pilotnom projekte bude v prvej fáze k dispozícii 45 miliónov eur. Celková výška podpory na inštaláciu malých zariadení na využívanie obnoviteľných zdrojov energie zostáva na úrovni pôvodných 115 miliónov eur z európskych a štátnych zdrojov.

Zatiaľ sa pripravuje

V súčasnosti je národný projekt Zelená domácnostiam len v prípravnej fáze, čo znamená, že domácnosti ešte nemôžu žiadať o podporu. Podmienkou spustenia národného projektu je okrem iného vytvorenie zoznamu zariadení a taktiež zoznamu zhotoviteľov, ktorí sa zaviažu dodržiava

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.