Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.03.2014, 12:33

TMR narástli tržby. A v Česku vidí ďalšie možnosti

Najväčší prevádzkovateľ horských stredísk a sprievodných turistických služieb v regióne strednej Európy, Tatry Mountain Resorts (TMR), utŕžil v období november 2012 až október 2013 rekordných 54,3 milióna eur (24 percentný rast oproti predošlému finančnému roku tejto spoločnosti). Prevádzkový zisk TMR vzrástol dokonca o 33 percent na 18,6 milióna eur .

"Naša investičná stratégia sa ukázala ako správna cesta. Ťažili sme z investícií v našich strediskách z predošlých rokov v hodnote takmer 150 miliónov eur. Vďaka tomu rastie počet návštevníkov v našich strediskách a rastú aj ich výdavky,“ povedal k výsledkom TMR predseda predstavenstva Bohuš Hlavatý.

V období do októbra 2013 rástol počet návštevníkov horských stredísk skupiny, kam patria najmä areály v Tatrách, o desať percent. Koncom minulého roka TMR posilnilo svoju pozíciu vo firme Melida, prevádzkovateľovi najväčšieho českého lyžiarskeho rezortu v Špindlerovom Mlyne, keď investor Igor Rattaj získal majoritu v tejto spoločnosti a postupne ju chystá začleniť do TMR.

TMR v tlačovej správe, ktorá sprevádza oznámenie výsledkov, ďalej uvádza pozitívny výhľad na ďalší finančný rok. Ohroziť by ho nemala ani relatívne slabá zima. TMR chce potom podľa svojho vedenia ďalej analyzovať akvizičné možnosti na poľskom a českom trhu.

Kvôli emisii dlhopisov v hodnote 180 miliónov eur v minulom období ale firma ani cez dobré finančné výsledky neplánuje vyplácať dividendy svojim akcionárom. Zisk má zostať v spoločnosti ako finančná rezerva na ďalšie roky.

zdroj: ihned.cz

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.