Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.07.2014, 10:06

Tesco mení šéfa. Položili ho nižšie zisky

Philipa Clarkea (na snímke) vymení na poste šéfa reťazca Dave Lewis.

Najväčší britský obchodný reťazec Tesco oznámil, že jeho výkonný riaditeľ Philip Clarke vo funkcii končí a na jeho miesto nastúpi Dave Lewis zo spoločnosti Unilever. Informácia nasledovala potom, ako spoločnosť zhoršila odhad zisku. Informovali o tom agentúra Reuters a server BBC.

Podľa oznámenia spoločnosti zotrvá Clarke vo svojej funkcii do 1. októbra tohto roka, kedy ho vymení Lewis. Ten v súčasnosti stojí na čele divízie osobnej starostlivosti firmy Unilever, jedného z najväčších svetových producentov spotrebného tovaru. Lewis sa tak stane prvým výkonným riaditeľom firmy Tesco, ktorý nie je priamo zo spoločnosti.

Firma dodala, že súčasné podmienky na trhu sú náročnejšie, než predpokladala ešte začiatkom júna. V tom čase vedenie oznámilo, že tržby v britských obchodoch otvorených viac než rok klesli v 1. kvartáli obchodného roka 2014/2015 medziročne o 3,7 percenta, čo bol podľa Clarka najväčší pokles tržieb za 40 rokov.

Clarke prevzal vedenie v spoločnosti v roku 2011 a dva roky riadil proces reštrukturalizácie kľúčového biznisu v Británii. Ten sa na celkových tržbách firmy podieľa dvoma tretinami. Napriek jeho úsiliu sa mu však nepodarilo docieliť stabilný rast tržieb.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.