Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.06.2014, 11:36

Výrobca okien z Prievidze získal dvojmiliónový stimul

Firma Slovaktual, s. r. o., so sídlom v Pravenci v okrese Prievidza, dostane investičnú pomoc od štátu vo výške 2,65 milióna eur na rozšírenie výroby a zvýšenie výrobnej kapacity plastových okien existujúceho závodu. Vyplýva to z návrhu Ministerstva hospodárstva (MH) SR na poskytnutie investičnej pomoci, ktorý dnes odobrila vláda.

Investičná pomoc by mala byť podľa návrhu poskytnutá vo forme úľavy na dani z príjmu. Realizácia investície v nominálnej výške 10 miliónov eur je rozložená na obdobie rokov 2014 až 2016. V priamej súvislosti s investičným zámerom sa vytvorí 120 nových pracovných miest do konca roku 2017.

"V novej výrobnej hale, ktorú plánuje Slovaktual, s. r. o., v rámci realizácie investičného zámeru postaviť, sa budú vyrábať plastové okná pre zahraničné trhy, čím sa doplní a rozšíri sortiment súčasných výrobkov. Okrem pozitívnych efektov na obchodnú bilanciu sa rozšírením výroby a zvýšením jej objemu zvýši taktiež objem objednávok u dodávateľov. Je možné reálne očakávať, že sa to pozitívne odrazí aj na tvorbe sekundárnych pracovných miest u jednotlivých dodávateľov," uvádza rezort hospodárstva v návrhu.

Hlavnou výrobnou činnosťou spoločnosti je montáž okien, výroba plastových okien a príslušenstva, staviteľstvo a vykonávanie jednoduchých stavieb a poddodávok, výroba hliníkových okien a dverí. V súčasnosti poskytuje prácu pre približne 250 ľudí z regiónu Horná Nitra. Viac ako 50 % obchodu uskutočňuje na zahraničných trhoch, predovšetkým v Česku, Švajčiarsku, Rakúsku, Francúzsku, Nemecku či Taliansku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.