Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.08.2014, 00:00

Východniari majú problém. Eustream im vypovedal zmluvu

Svidnícka spoločnosť Svidgas sa spoliehala na rámcovú zmluvu s energetikmi. Tá bola naplnená minimálne

Vo Svidníku aj vďaka zmluvám so slovenskými energetickými gigantmi SPP a Eustream dávali prácu asi stovke ľudí. No práve vysoké očakávania od trojmiliónovej rámcovej zmluvy s Eustreamom boli jedným z dôvodov, prečo dnes spoločnosť Svidgas čelí reštrukturalizácii a zbavila sa už oboch svojich sesterských firiem. „Úpadok dlžníka nastal z dôvodu výpovede rámcovej zmluvy s Eustreamom, ktorému predchádzalo dlhodobé rokovanie týkajúce sa realizácie čiastkovej zmluvy,“ parafrázoval slová konateľa firiem Mariána Kandravého pred súdom konkurzný správca firmy Svidgas Ekolína. Práve tá mala pritom práce pre Eustream realizovať.

Eustream hral čisto

Kandravý pre HN odmietol problémy komentovať a odkázal nás na právneho zástupcu. Ten sa odvolal na záväzok mlčanlivosti.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Súvisiace články

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.