Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.12.2014, 14:31

Bratislava sa môže dočkať nových lietadiel. Ryanair spečatil biznis s Boeingom

Americký výrobca lietadiel Boeing a írska letecká spoločnosť Ryanair dnes dokončili objednávku na 100 lietadiel typu 737 MAX 200, ktorej hodnota sa podľa aktuálneho cenníka odhaduje na na takmer 9 miliárd eur.

Návrh objednávky, ktorý obe strany zverejnili ešte v septembri, zahŕňa aj opciu na nákup ďalších sto Boeingov 737 MAX 200. Informovala o tom agentúra RTTNews. V hre je aj možnosť, že tieto lietadlá uvidíme aj v Bratislave. „V súčasnosti ale neviem potvrdiť, či budú nejaké z nových lietadiel umiestnené aj v Bratislave,“ hovorí pre HN Kasia Gaborec-McEvoy zo spoločnosti Ryanair.


Prečítajte si aj: Ryanair predstavil novú linku z Bratislavy a investuje vyše 200 miliónov dolárovŠéf leteckej spoločnosti Ryanair Michael O´Leary. Snímka: HN/Pavol Funtál

Letecká spoločnosť Ryanair otvorí v marci 2015 novú základňu v Bratislave. To znamená, že na letisku Milana Rastislava Štefánika bude mať dve lietadlá a šestnásť leteckých liniek. Do konca roka 2015 pritom Ryanair zvažuje, do Bratislavy priniesť ďalšie tri nové lietadlá. „Je možné, že medzi nimi budú tieto nové Boeingy,“ doplnila Gaborec-McEvoy.

Lietadlá typu 737 MAX 200 spotrebujú menej paliva. Vychádzajú z modelu 737 MAX 8 a môžu mať až dvesto sedadiel, pričom v prepočte na jedno sedadlo spotrebujú o zhruba 20 percent menej paliva ako staršie stroje.

Ryanair aj vďaka tejto objednávke plánuje rozšíriť svoju flotilu do roku 2024 na približne 520 lietadiel a zvýšiť počet cestujúcich z vlaňajších 82 miliónov na viac ako 150 miliónov ľudí. Vyhlásil to šéf spoločnosti Michael O'Leary.

 

Súvisiace články

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.