Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.12.2015, 18:41

EPH a PPF podali predbežnú ponuku na odkúpenie nemeckých aktív Vattenfallu

Český Energetický a průmyslový holding (EPH), a. s., a PPF dnes spoločne podali predbežnú ponuku na odkúpenie nemeckých aktív švédskej spoločnosti Vattenfall. Informoval o tom riaditeľ marketingu a komunikácie EPH Daniel Častvaj.

"Sme presvedčení, že budeme vedieť ponúknuť riešenie, ktoré bude dobrým kompromisom medzi záujmami dotknutých regiónov, odborov a zamestnancov a pritom bude zároveň rešpektovať ambiciózne ciele pokračujúcej transformácie energetického sektora presadzované spolkovou vládou (Energiewende) a bude v súlade so závermi parížskej konferencie o globálnej klíme," poznamenal Častvaj.

"Prevzatie nemeckých aktív Vattenfallu totiž nie je štandardnou ekonomickou investíciou, ale otázkou zásadnej zodpovednosti a nájdenia vhodného kompromisu práve medzi vyššie uvedenými záujmami," dodal.

Obe české skupiny už predtým úzko spolupracovali. PPF bola v minulosti významným akcionárom EPH. Holding už niekoľko rokov pôsobí na nemeckom trhu, vlastní tretiu najväčšiu nemeckú hnedouhoľnú spoločnosť Mibrag, elektráreň Buschhaus a podiel v elektrárni Schkopau.

Švédsky štátny energetický koncern Vattenfall podniká aj v Nemecku, kde ťaží hnedé uhlie a prevádzkuje niekoľko tepelných elektrární. Práve tie nestačia odolávať tlaku nemeckých ekologických energetických firiem a cena elektriny sa na burze čoraz viac prepadá.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.