Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.12.2014, 18:47

Bratislavské veže, ktoré zastavila katastrofa. Vyberte realitnú opachu roka

Realitný projekt 3nity museli stopnúť po tom, ako sa prepadla strecha nad garážami.

V súťaži Realitná opacha roka vyberáte z týchto projektov

Keď Hospodárske noviny začiatkom roka 2011 rozoberali realitnú situáciu v Bratislave, posvietili si aj na projekt 3nity. Rezidenčný „kolos“ v administratívnej časti Bratislavy vtedy pútal pozornosť nielen svojou veľkosťou, ale aj drobnohľadom na výstupy, ktoré sa objavovali v médiách. Ich dôraz bol (nielen) na vtedajšiu dobu naozaj nezvyčajný. „Môžem si vás dovoliť poprosiť o malú radu? Nech píšeme kde píšeme, nikdy nikto neuverejní celé naše meno: 3nity LifeStyle Residence. Čo myslíte prečo?“ pýtalo sa HN marketingové oddelenie investora na druhý deň po uverejnení článku.

Paradoxne, o pár mesiacov by boli najradšej, keby sa o projekte vôbec nepísalo. Dňa 1. júla 2012 totiž došlo k jednej z najpamätnejších nehôd v realitách na Slovensku. Na komplexe 3nity sa prepadla strecha garáží...

Už na začiatku to na Plynárenskej ulici, kde mal komplex vyrásť, vyzeralo na riadny „hokej“. Projekt obytných blokov predstavila okolo roku 2005 spoločnosť Tri veže. Jej názov evokuje už hotové vežiaky na Bajkalskej, spoločnosť však s týmto projektom nemala nič spoločné. Firma bola personálne prepojená na realitnú skupinu Iuris, ktorá sa podieľala napríklad aj na projekte Octopus. S výstavbou však Tri veže nikdy nezačali, projekt totiž predali izraelskej developerskej skupine Vara Group.

Tá pri pláne postaviť v „kancelárskej štvrti“ projekt s bývaním zostala. Kým pôvodný návrh počítal s asi 370 bytmi, Izraelčania ho nafúkli o ďalších 41. Nebola to jediná zmena. Projekt sa prekreslil aj premenoval. Kým pôvodne sa uvádzal ako Trinity, neskôr to už bolo 3nity (alebo ak chcete 3nity LifeStyle Residence). Izraelčania sa okrem bývania či kancelárií rozhodli posilniť aj voľnočasovú ponuku objektu. Dolné poschodia mali byť vyhradené pre wellness a relax.


Viac o tejto stavbe si môžete prečítať tu

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.