Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.12.2014, 19:57

Bratislava dostane po rokoch lety do Nemecka. Spojí sa s významným uzlom

Na bratislavské letisko prichádza nová aerolinka. Nízkonákladová dcéra Lufthansy.

Z Bratislavy sa bude po piatich rokoch znova lietať do Nemecka. Na Letisko M. R. Štefánika prichádza ďalšia letecká spoločnosť, ktorá ho spojí s Kolínom nad Rýnom. Upozornil na to portál sme.sk.

Letisko v Kolíne nad Rýnom je pritom významným uzlom s prepojením na ďalšie destinácie vrátane diaľkových letov. Bratislavské letisko sľubuje spustenie linky ešte pred Vianocami.

Dcéra Lufthansy
Aerolinka Eurowings, ktorá je dcérskou spoločnosťou Lufthansy, je nízkonákladová odpoveď nemeckej firmy na Ryanair alebo EasyJet.

Naposledy sa z Bratislavy lietalo do Nemecka v roku 2009 a lety do Mníchova prevádzkovala práve Lufthansa.

Fly Niki v Bratislave
Na letisko v našom hlavnom meste oznámil pred týždňom príchod aj ďalší letecký prepravca. Aerolinka Fly Niki ohlásila z Bratislavy lety do Bruselu aj na Mallorcu.

Strojmi Fly Niky bude možné lietať aj netradične krátku trasu medzi Viedňou a Bratislavou. Ako povedal pre HN šéf spoločnosti Aviation Cluster Slovakia Martin Miklánek "bude to najkratší let medzi dvoma štátmi na svete." Viac čítajte tu.

Súvisiace články

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.