Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.12.2015, 00:00

Biznis navrhuje vlastný balík: menej úradu, viac vzdelania

Pripravte radšej balík, ktorý rozhýbe ekonomiku. Tak znie odkaz biznisu vládnej strane na opatrenia tretieho balíčka. HN oslovili 25 slovenských podnikateľov, aby označili body, ktoré pomôžu biznisu.

Nepriamo tak vytvorili alternatívny balík oproti tomu, ktorý cez víkend predstavil premiér Robert Fico. Na víkendovom sneme svojej strany naplno odštartoval kampaň prísľubom vytvorenia 100-tisíc nových pracovných miest do roku 2020. Rozvoj vidí hlavne v stavebníctve či v agropriemysle.


Čítajte viac: Biznis chce balíček s nižšími daňami


„Tieto sektory sú baštami politických firiem a majú teda výhodu v prijímaní štátnych peňazí zo sociálnym balíčkov,“ reaguje na plán majiteľ vydavateľstva Slovart Juraj Heger s tým, že malí a strední podnikatelia sú stále vnímaní viac ako nepriatelia ľudu než ako hýbatelia ekonomiky.

Firmy by radšej uvítali, keby im štát nezväzoval ruky byrokraciou a reguláciou. „Potrebujeme menej bizarných povinností, ktoré často podnikateľ rieši úplne zbytočne,“ menuje problémy, ktoré by vláda mala riešiť, riaditeľ Martinusu Michal Meško.

Premiér Robert Fico predstavil na sneme tretí sociálny balíček:

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.