Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.08.2015, 00:00

Kúpele Brusno čaká finále

Banskobystrický súd po zásahu ústavného súdu bude opäť rozhodovať o ozdravení kúpeľov.

Boj o Kúpele Brusno sprevádzajú nečakané zvraty. Najprv legendárne kúpele s vyše 180-ročnou históriou tesne pred ukončením reštrukturalizácie poslal banskobystrický súd do konkurzu. Najnovšie sa však kauza opäť vracia na sudcovský stôl do Banskej Bystrice, ktorý bude znovu rozhodovať o veriteľmi potvrdenom záchrannom pláne. Nateraz tak firma ušla hrobárovi z lopaty. „Ústavný súd uznesenie Okresného súdu Banská Bystrica z 10. októbra 2014 zrušuje a vec vracia tomuto súdu na ďalšie konanie,“ konštatuje senát Ústavného súdu Slovenskej republiky.

Ten reagoval na sťažnosť trojice veriteľov kúpeľov Mariána Sabóa, Jozefa Rusnáka a Slavka Kováča. Odvrátiť konkurz sa viacerými podaniami snaž

89% zľava na predplatné

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Súvisiace články

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.