Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.07.2021, 10:51

Výrobca LED panelov na východe dostane pomoc od štátu vyše milión eur

Leyard Europe, ktorá je dcérskou firmou spoločnosti Leyard z Hongkongu, plánuje v Záborskom preinvestovať na rozšírenie súčasnej výroby LED panelov vyše desať miliónov eur.

Leyard Europe
Zdroj: Ilustračná snímka: TASR/AP

Výrobca LED panelov Leyard Europe dostane na rozšírenie produkcie v priemyselnom parku Záborské v okrese Prešov štátny investičný stimul vo výške 1,225 milióna eur.

Vyplýva to z materiálu Návrh na poskytnutie investičnej pomoci pre spoločnosť Leyard Europe, na podporu realizácie investičného zámeru v Záborskom, okres Prešov, ktorý v stredu odsúhlasila vláda.

Chchú preinvestovať vyše 10 miliónov

Leyard Europe, ktorá je dcérskou firmou spoločnosti Leyard z Hongkongu, plánuje v Záborskom preinvestovať na rozšírenie súčasnej výroby LED panelov minimálne 10,256 milióna eur, a to na obstaranie budov, strojov, prístrojov a zariadení.

V súvislosti s týmto investičným zámerom by firma Leyard mala do roku 2026 vytvoriť 49 nových pracovných miest.

Pôvodne žiadali viac ako 3,5 milióna

Spoločnosť Leyard Europe pôvodne od štátu požadovala poskytnutie investičnej pomoci v celkovej hodnote viac ako 3,5 milióna eur, a to vo forme priamej dotácie vo výške viac ako 2,3 milióna eur a vo forme úľavy na dani z príjmov v hodnote 1,225 milióna eur.

Ministerstvo hospodárstva navrhlo vláde poskytnutie investičnej pomoci v celkovej maximálnej nominálnej hodnote 1,225 milióna eur vo forme úľavy na dani z príjmov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.