Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.11.2013, 00:00

Zistenie HN: Štát dáva firme z nástenky ďalší biznis

Firma Columbex, ktorú prešetruje protikorupčná jednotka, dostane od ministra Ľubomíra Jahnátka zákazku na úpravu IT systémov.

Pred pár rokmi sa dostala k biznisu so štátom cez sporný tender, ktorý ohrozuje Slovensku milióny z eurofondov. A napriek tomu jej štát dal ďalšiu zákazku. Firma Columbex známeho veľkopodnikateľa Alexeja Beljajeva ide pre ministerstvo pôdohospodárstva Ľubomíra Jahnátka upravovať IT systémy za 192-tisíc eur.

A to vďaka zmluve, ku ktorej sa dostala v roku 2008 cez nástenkový tender. Kvôli nemu padla vtedajšia šéfka agrorezortu Zdenka Kramplová (HZDS-ĽS) a súťaž v súčasnosti prešetruje európska protikorupčná jednotka OLAF.

Jahnátek zákazku firme prihral napriek tomu, že pred dvoma rokmi sa s ňou bývalé vedenie rezortu dohodlo na podmienkach ukončenia spornej zmluvy. Tá však doteraz zrušená nebola. „Pre ministerstvo je dôležité vyriešiť záležitosti týkajúce sa ešte stále platnej zmluvy, ktorej súčasťou je aj predmetná dohoda,“ reagoval riaditeľ tlačového odboru ministerstva Peter Hajnala. Exminister pôdohospodárstva Zsolt Simon nesúhlasí. „Dohoda počítala s tým, že sa vypíše nové verejné obstar

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.