Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.03.2014, 00:00

Slováci robia z IT šrotu zlato

Bardejovská firma vyrába plazmové pece, ktoré dokážu splyňovať mobily a tablety na vzácne kovy.

HN v regiónoch
V rámci seriálu HN v regiónoch vám prinášame každý týždeň príbeh úspešnej firmy z rôznych častí Slovenska. Dnes elektrotechnici, ktorí vyvážajú plazmové pece na tavenie šrotu z IT zariadení – Qel (na snímke šéf Michal Kušnír) z Bardejova.

Ekonomický úspech Švédska, Veľkej Británie či Spojených štátov súvisí aj s tým, ako efektívne dokážu ich firmy a obyvatelia preniesť výsledky vedy do výroby a pretaviť ich na zisk. Hoci doterajšie slovenské vlády sa snažili prezentovať inovácie a vedu ako budúce ťahúne ekonomiky, plány ostali bez reálnych krokov. „Náš výskum je od praxe ešte veľmi vzdialený. V zahraničí sa do reálneho využívania dostane nepomerne viac vedeckých zistení,“ hovorí Vladimír Baláž z ekonomického ústavu Sloven

90% zľava na predplatné

Získajte neobmedzený prístup k objektívnemu a nestrannému obsahu teraz len za 0,9 € na mesiac.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.