Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.05.2015, 11:25

Metru sa darí. Chystá veľké investície


Nemecký maloobchodný reťazec Metro plánuje výrazné zvýšenie investícií do svojho podnikania v priebehu nasledujúcich piatich rokov. Spoločnosť tiež plánuje nové akvizície. Rozhodnutie firmy odráža jej cieľ, ktorým je zrýchlenie rastu tržieb a zisku. Metro, štvrtý najväčší maloobchodný reťazec v Európe, vo štvrtok informovalo, že plánuje zvýšiť ročné kapitálové výdavky do roku 2020 na asi 2 mld. eur z očakávaných 1,4 mld. eur vo finančnom roku 2014/2015.

"Rozdiel medzi tým, kde sme dnes a kde môžeme byť za obdobie piatich alebo desiatich rokov je obrovský," uviedol generálny riaditeľ firmy Olaf Koch, ktorý však podrobnosti o možných akvizíciách alebo prípadných vstupoch na nové trhy nepriblížil. Informoval však, že Metro plánuje urýchliť svoju expanziu v Rusku, kde výsledky spoločnosti negatívne ovplyvnila klesajúca hodnota rubľa.

Ako informovala spoločnosť Metro v utorok, firma zaznamenala v druhom kvartáli svojho finančného roku, ktorý sa skončil v závere marca, zrýchlenie rastu tržieb. Dôvodom bolo zlepšenie situácie v Európe, kde spoločnosť podporili predajne Cash & Carry a predaj spotrebnej elektroniky. Tržby spoločnosti Metro vzrástli o 0,3 % na 14,366 mld. eur. Jadrový zisk pred úrokmi a zdanením (EBIT) bez zahrnutia jednorazových položiek však zostal v červených číslach, pričom negatívny hospodársky výsledok predstavoval 40 mil. eur.

Na Slovensku Metro AG podniká prostredníctvom spoločnosti Metro Cash & Carry SR, ktorá je súčasťou nadnárodnej skupiny Metro Cash & Carry International. Na Slovensku patrí do siete Metro Cash & Carry šesť veľkoobchodných centier pre podnikateľov.

Súvisiace články

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.