Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.06.2014, 21:41

Migaš verí, že sa plynová kríza nezopakuje

Jozef Migaš. Foto: archív HN
Zdroj: archív HN
Veľvyslanec Slovenskej republiky v Ruskej federácii Jozef Migaš verí, že plynová kríza z roku 2009 sa už nezopakuje. Uviedol to dnes na tlačovej konferencii v Bratislave po skončení slovensko-ruského podnikateľského fóra za účasti veľvyslanca Ruskej federácie v SR Pavla Maratoviča Kuznecova a zástupcov Slovensko-ruskej podnikateľskej rady a Ruskej podnikateľskej rady pre spoluprácu so Slovenskom.

"Verím, že nepríde k takej situácii a k takým problémom, ktoré by nás určitým spôsobom dostali do nepríjemnej situácie, ako to bolo v roku 2009," priblížil. Slovensko je totiž podľa jeho slov "bytostne zainteresované" na tom, aby sa eskalácia vzťahov medzi Ruskom a Ukrajinou skončila.

"Rusko zostáva naďalej spoľahlivým dodávateľom plynu a ropy na Slovensko. Plynovú krízu v roku 2009 nezapríčinilo Rusko. Ak je Slovensko znepokojené z možného prerušenia dodávok plynu, tak sa treba obrátiť na Brusel a Kyjev, nie na Rusko. Ruská federácia zo svojej strany urobí všetko, aby sa plynová kríza nezopakovala," dodal Kuznecov.

Slovensko-ruské podnikateľské fórum sa konalo dnes v Bratislave pod záštitou podpredsedu vlády a ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslava Lajčáka v historickej budove Národnej rady SR. Zúčastnilo sa ho približne 200 zástupcov ruských a slovenských podnikateľských subjektov a štátnej sféry.

 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.