Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.03.2014, 13:48

Študenti môžu získať 15.000 eur na svoj podnikateľský nápad

Na rozvoj svojho podnikania môžu študenti vysokých škôl na Slovensku vyhrať 15.000 eur. Všetko, čo k tomu potrebujú, je preukázať podnikateľský potenciál, inovácie vo svojom sektore a jasný plán, ako zámer premeniť na skutočné podnikanie.

Organizácia Junior Achievement Slovensko (JASR) v spolupráci so spoločnosťou Hyundai vyhlásila súťaž Skvelí mladí podnikatelia. V rámci nej poskytne Hyundai víťaznému tímu finančnú podporu vo výške 15.000 eur na rozvoj podnikateľského zámeru.

Do súťaže sa môžu zapojiť študenti vysokých škôl vo veku od 18 do 30 rokov zo Slovenska, ale aj zahraniční študenti, ktorí študujú v SR. Nápad prihlasujú jednotlivci alebo dvojčlenné až päťčlenné tímy. Piati vybraní finalisti pripravia dvojminútové prezentačné video v angličtine.

"Takýto typ súťaží je užitočný, pretože motivuje mladých ľudí k rozmýšľaniu nad možnými podnikateľskými príležitosťami. Podporuje teda podnikavosť mladých ľudí, ktorá je na Slovensku relatívne nízka v porovnaní so starými krajinami EÚ. Význam súťaže nespočíva len v ocenení a podpore najlepšieho podnikateľského nápadu, ale aj vo zviditeľnení ostatných finalistov, ktorí tak budú mať väčšiu šancu uspieť v praxi," myslí si výkonný riaditeľ Podnikateľskej aliancie Slovenska (PAS) Robert Kičina.

Študenti môžu prihlasovať svoje nápady do 23. apríla tohto roka. Porota bude hodnotiť podnikateľský potenciál prezentovaného riešenia, silu marketingového plánu, vplyv projektu na komunitu, jeho finančnú výkonnosť a inovatívnosť. Vyhodnotenie súťaže bude 15. mája v Bratislave.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.