Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.03.2015, 20:01

Zabudnite na Bratislavu. Pozrite sa, kde platia podnikatelia najviac (mapa)

Najvyššie dane sa na Slovensku neplatia v najrozvinutejšom regióne. Živnostníci a malé firmy platia v prieme najviac v Trenčianskom kraji. Oproti Bratislave je to suma vyššia o 50 eur. Vyplýva to z analýzy Slovenskej sporiteľne.

Živnostníci a malé firmy si platenie dane nechávajú na poslednú chvíľu. „Dáta za rok 2014 ukazujú, že veľká časť živnostníkov či malých firiem častejšie zaplatila daň už v januári, a to až 39 percent,“ objasňuje hovorkyňa sporiteľne Marta Cesnaková.

Ako ďalej dodáva, až v šiestich krajoch z ôsmich odvádzali živnostníci či malé firmy daň skôr v januári. Výnimkou bol len Banskobystrický a Bratislavský kraj.

Z analýzy tiež vyplynulo, že z hľadiska objemu zaplatených daní je marec stále dominantným mesiacom. A to najmä preto, že väčšina väčších firiem si platenie necháva na poslednú chvíľu. „Zároveň platí, že 31. marec je na celom Slovensku top dňom platenia daní tak z pohľadu počtu transakcií ako aj z celkového objemu,“ dodáva Cesnaková.

Súvisiace články

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.