Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.02.2014, 10:47

Liptov má nový hit. Zľavové karty zadarmo

Liptáci rozdali turistom rekordný počet zľavových kariet. Liptov Region Card tak prežíva najlepšie obdobie v svojej päťročnej histórii, keďže od začiatku zimy do konca minulého týždňa ich vydali rekordných viac ako 35-tisíc. Od nového roka totiž kartičku dostane každý ubytovaný hosť zadarmo.

Aj to je jeden z dôvodov, prečo nimi medziročne disponuje o 48 percent viac turistov. Väčšinu kariet distribuujú ubytovacie zariadenia. „Sme radi, že karta sa stáva bežnou a treba povedať, že neoddeliteľnou súčasťou každej poriadnej dovolenky na Liptove. Svedčí o tom aj fakt, že návštevníci regiónu použili LRC viac ako 27-tisíc krát, čo je v porovnaní s minulým rokom nárast o takmer 28 percent,“ povedala Darina Bartková, riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV.

Turisti najčastejšie použili zľavovú kartu na lyžovačku v Jasnej, alebo pri návšteve akvaparkov GINO PARADISE a Tatralandia. Až 57 percentný nárast jej využiteľnosti zaznamenali aj v Kúpeľoch Lúčky, kým v lyžiarskom stredisku Malinô Brdo pre nepriaznivé podmienky počet akceptácií medziročne klesol o 61 percent.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.