Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.12.2014, 00:00

Miliardový projekt Doprastavu skončil fiaskom. Vyberte opachu roka

Slovenský gigant chcel začať v Nitre novú éru. Škaredo sa však popálil.

O titul realitná opacha roka sa uchádzajú tieto stavby

„Bývam na Nedbalovej ulici v Nitre. Z bytu by som mala prenádherný výhľad, nebyť opachy... zastavenej výstavby komplexu Harmónia. Samozrejme, kto začal s tou výstavbou? Doprastav. Takisto ako v preslávenom projekte v Brezovom hájiku. Ale kto vydal na to stavebné povolenie? To by som tvrdo potrestala. Teraz sa pozeráme na chátrajúcu otrasnú opachu, príbytok potkanov a iných hlodavcov, otrasné staveniskové oplotenie, zelinu a smetisko, v bezprostrednej blízkosti bydliska,“ píše rozhorčene čitateľka HNonline.


Hlasovať za Realitnú opachu roka môžete tuAni netuší, že pred jej panelákom sa začínala nová etapa slovenského gigantu. Etapa, ktorá mala jednej z najväčších stavebných firiem na Slovensku otvoriť dvere do nového biznisu. Veľké plány však rýchlo spľasli. A rozostavané obytné domy sa stali len pomníkom snáh, ktoré nevyšli. Ale vráťme sa o pár rokov dozadu.

Písal sa rok 2008 a slovenský stavebný gigant Doprastav sa odvážne púšťa do nových vôd. Navzdory tomu, že za morom sa pomaly spúšťala lavína hospodárskej krízy, ohlasuje prienik na nové trhy. Púšťa sa do rezidenčných nehnuteľností. A určite nie v malom. Po celom Slovensku chce stavať obytné domy.

Hovorí o krajských mestách na západnom a severnom Slovensku, neopomína však ani východ krajiny. Rozpočet? Spomína sa jedna miliarda eur. Spoločnosť hovorí o tom, že aktuálne nastal ten správny čas. „Parcely, ktoré sme mali dlhé roky na okraji mesta, sa postupnou zástavbou ocitli v širšom centre,“ hovoril v roku 2008 pre magazín Trend Andrej Tkáč zo spoločnosti Doprastav Development.


Viac o projekte Doprastavu v Nitre sa dozviete tu

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.