Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.10.2014, 16:06

Rusko si robí zásoby plynu na zimu. V Maďarsku

Rusko si zarezervovalo v maďarských plynojemoch miesto na uskladnenie celkove 700 miliónov kubických metrov zemného plynu. Uviedol to dnes maďarský hospodársky denník Napi Gazdaság odvolávajúc sa na informácie spoločnosti Magyar Földgáztároló Zrt.

Nemenované zdroje denníku povedali, že tieto kapacity sú pre plyn prichádzajúci z Ruska rezervované v jednom zo štyroch maďarských plynojemov, ktoré sú od minulého roka v rukách štátu.

Podľa Napi Gazdaság to znamená, že Rusko uskladní palivo v maďarskom plynojeme, aby odtiaľ potom zabezpečilo v zimnej sezóne dodávky pre európskych odberateľov. Naplnenie uvedenej kapacity sa ukončí ešte v tomto mesiaci.

Plynojemy spoločnosti Magyar Földgáztároló Zrt. v súčasnosti priebežne napĺňajú. Denne prúdi do Maďarska 20 miliónov m3 plynu, pričom maďarská spotreba je denne iba pol milióna metrov kubických, uzatvára denník.

Súvisiace články

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.