Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.10.2013, 23:58

Západ funguje aj bez minimálnej mzdy

Dokážu sa dohodnúť aj bez toho, aby im štát prikázal minimálnu mzdu. Takýto systém funguje v mnohých vyspelých krajinách Európy. V Nemecku či v škandinávskych štátoch tak chránia zamestnancov silné kolektívne zmluvy, ktoré im zaručia aj dobrý plat. Zákon v týchto krajinách preto neurčuje najmenší možný plat tak, ako u nás.

„Napriek tomu nie je možné legálne zamestnať človeka za dve eurá na deň,“ upozorňuje šéf Inštitútu zamestnanosti Michal Páleník. Na Slovensku podľa neho chýba kvalitnejší sociálny dialóg medzi zamestnávateľmi a odborármi, naše kolektívne zmluvy sú slabšie.

 

Majú nízku nezamestnanosť

Ak by teda u nás minimálny plat nebol, podľa analytika spoločnosti Next Finance Jiří Cihlářa by Slováci museli viac bojovať o svoje platy. „Riziko je najmä u zamestnancov, ktorí sú platení podľa tabuľkovej minimálnej mzdy.“ U nás sú podľa tabuliek ohodnotení napríklad zamestnanci vo verejnej správe. Pracovník dostáva mesačne určitý násobok zákonom stanoveného najmenšieho platu. A čím táto mzda rastie rýchlejšie, tým viac dostávajú ľudia na výplatnej páske.

Z členských krajín Európskej únie pritom až osem krajín neprikazuje zamestnávateľom minimum priamo v zákone. „Zaujímavé je, že minimálnu mzdu nenájdeme ani v krajinách s nižšou nezamestnanosťou,“ poznamenal Cihlář.

Na druhej strane, v západnej Európe možno nájsť aj vyspelé krajiny, ktoré sú k zamestnancom v porovnaní so Slovenskom poriadne štedré. Na čele je Luxembursko, kde človek nevstane ráno do práce, ak mu na účte nepípne aspoň 1801 eur mesačne. Našinec však musí s obdivom pozerať aj na minimum v krajinách ako Holandsko, Írsko či Belgicko, kde sa pohybuje blízko hranice 1500 eur.

 

Sú aj výnimky

Vyššie minimum než u nás majú napríklad aj v Chorvátsku. Najnovší člen Európskej únie prikazuje firmám najnižší plat vo výške 374 eur. Faktom však je aj to, že krajina bojuje s obrovskou nezamestnanosťou. Podľa najnovších údajov z mája je bez zamestnania takmer každý piaty Chorvát, ktorý by mohol pracovať.

Ani zákonom prikázaná mzda však v Európe nemusí byť pevná. Príkladom je Francúzsko, kde štát prikazuje minimum 1426 eur. „Čašníci však zarábajú menej, pretože k platom dostávajú aj prepitné,“ vysvetľuje Páleník.

Podľa odborníka nie je pravda, že investori sa v Európe rozhodujú o vytvorení nového podniku v danej krajine podľa výšky minimálnej mzdy.

„Ak by sa už mal investor rozhodovať podľa platu, tak ide radšej do Číny,“ poznamenal Páleník.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.