Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.04.2014, 08:00

Exkluzívne v HN: Kia chystá rozširovanie výroby

Zistenia, analýzy, reportáže aj rozhovor. Štvorstranový špeciál o tom, ako Kia zmenila tvár Slovenska nájdete dnes v HN.

Je to len pár týždňov, čo automobilka Kia oslávila na Slovensku desiate výročie od svojho vzniku. V súčasnosti sa zdá, že ekonomický boom, ktorý predstavovala táto investícia pre Žilinský kraj, by sa mohol opakovať. Podľa informácií HN by sa totiž v automobilke mala už od budúceho roka rozširovať výroba. „Dôvodom má byť výroba nového modelu auta, ako aj viac objednávok, a teda zvýšenie výrobnej kapacity,“ povedal dobre informovaný zdroj HN. Zamestnať by sa tak mohli desiatky nových ľudí – a to či už priamo v Kii alebo u jej dodávateľov. Definitívne má rozhodnúť o investícii materská spoločnosť do konca apríla. Rozšírenie výroby má firme umožnť vyrobiť o takmer stotisíc automobilov viac ako vlani.

Samotná automobilka informácie o rozširovaní výroby oficiálne nepotvrdila, pričom podľa ministerstva hospodárstva nepožiadala ani o štátny stimul.


Celý článok nájdete tu.

Čítajte aj: Kia Žilina. Motor na štátny pohon

Vyššie príjmy i viac práce. Aj to priniesla Kia na Slovensko

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.