Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.06.2015, 00:00

Biznis rozchod. Borisa Kollára vyšachovali z Tatier

Známeho finančníka po štyroch rokoch odvolali z Dozornej rady Tatry mountain resorts.

Bolo to spojenectvo dvoch silných hráčov. Známy finančník Boris Kollár sa pred piatimi rokmi dohodol na odpredaji svojho lyžiarskeho strediska na Štrbskom Plese. Za to získal podiel v najväčšom prevádzkovateľovi lyžiarskych vlekov u nás Tatry mountain resorts, ktorý vytvorila skupina J&T. Kollár sa tak pokojne mohol označovať za kráľa lyžovania u nás, keďže okrem stredísk vo Vysokých a Nízkych Tatrách vlastnil aj stredisko na Donovaloch. Spojenectvu je však koniec.

Videl do kuchyne

Finančník skončil v Dozornej rade TMR, keď ho akcionári odvolali. „Boris Kollár predal svoj podiel v spoločnosti a jeho pôsobenie v dozornej rade tým stratilo význam. Dohodli sme sa preto, že ho nahradíme,“ povedal pre HN Igor Rattaj a predseda Dozornej rady spoločnosti TMR. Rozchod obe strany považujú za štandardný. „Považujem to za nezdravé, aby som videl do vízií a nápadov konkurenčnej spoločnosti,“ konštatuje Boris Kollár. Ten sa chce ďalej venovať už len rozvoju svojho strediska na Donovaloch. Zdôrazňuje, že vzťahy s J&T zostali naďalej priateľské.


Čítajte viac: Milionár Boris Kollár v Tatrách dolyžoval


Náhrada z J&T Banky

V TMR si rýchlo našli náhradu za Kollára. Jeden z akcionárov – cyperská schránka Key Dee – navrhla ako náhradu Martina Kopeckého z J&T Banky. Ten sa venuje dlhopisovým a akvizičným transakciám v rámci finančnej skupiny J&T i mimo nej. Čo predznamenáva ďalšie smerovanie holdingu, ktorý by chcel nakupovať ďalšie strediská.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.