Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.08.2015, 14:30

Penta postaví ďalších 200 nových bytov. Za zhruba 15 miliónov eur

Projekt Nová Terasa 3 v Košiciach prinesie viac ako dvesto bytov v piatich bytových domoch. V ponuke budú byty od 1 až po štvorizbové izby.

Finančná skupina Penta plánuje rozšíriť svoju štvrť v Košiciach. Spoločnosť už predložila dokumentáciu na posudzovanie vplyvov na životné prostredie pre rezidenčný projekt Nová Terasa 3 v metropole východu. „Nová Terasa 3 je našou odpoveďou na úspech predchádzajúcich etáp, ktoré sa veľmi dobre predávajú,“ hovorí Business Development manažér v Penta Investments Michal Padych.

Investičné náklady spoločnosť odhaduje na 15 miliónov eur. Prvé dve etapy výstavby stoja približne 25 miliónov eur.

Termín začatia výstavby nie je v tejto chvíli známy. „Bude to záležať aj od vývoja na realitnom trhu,“ povedal pre HNonline.sk hovorca Penty Gabriel Tóth. 


Prečítajte si aj: Penta postaví na okraji Bratislavy novú štvrť. Najprv počíta s vyše 300 bytmi


Projekt Nová Terasa 3 prinesie viac ako dvesto bytov v piatich bytových domoch s celkovou úžitkovou plochou bytov presahujúcou 14-tisíc m2, pričom v ponuke budú byty od 1 až po štvorizbové izby.

Bytové domy budú rôznej výšky, ktorá nepresiahne osem nadzemných podlaží. Súčasťou projektu budú aj samostatné objekty občianskej vybavenosti, ktoré novým obyvateľom poskytnú základné služby.

Penta zároveň pripravuje podklady pre získanie územného rozhodnutia, termín začiatku výstavby a predaja projektu nie je v súčasnosti ešte stanovený.

Záujemcom o nové bývanie ponúkneme nízkoenergetické byty s využitím obnoviteľných zdrojov energie, so skvelými pôdorysmi s terasou a úžasným výhľadom na košické centrum mesta,“ dodal Padych.

Projekt Nová Terasa 3 sa nachádza v blízkosti historického centra v Košiciach. Jej tretia fáza vzniká neďaleko predošlých dvoch etáp, no na samostatnom pozemku a dokončuje tak development územia.

Projekt je realizovaný vo viacerých etapách, prvá bola dokončená v roku 2013 a priniesla 165 bytov. V roku 2015 začala výstavba druhej etapy, jej súčasťou bude 216 nízkoenergetických bytov a 48 rodinných domov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.