Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook

Žltým papierikom v schránke odzvonilo. Takmer. Pošta sa totiž rozhodla eliminovať ich počet. Ročne na ne minie vyše 20 miliónov kusov tlačív. O tom, či dostanete doporučenýlistalebo balík, od februára pošta klientov informuje už aj formou SMS alebo e-mailom. Na túto novinku je však nutné registrovať sa. Bezplatne, ale iba osobne na pošte. Kto tak neurobí, bude aj naďalej dostávať papierové oznámenie o uložení zásielky do schránky.

„Pošta dobieha vlak. V Česku mi už dávno chodí na mobil správa, že mi bude doručený balík a dokonca si môžem na serveri pošty zmeniť aj čas doručenia podľa toho, kedy mi to vyhovuje,“ povedal analytik INESS Radovan Ďurana.

Keďže žijeme v 21. storočí, notifikácie formou e-mailov či správ na mobil sú podľa odborníka na digitálne technológie a šéfredaktora TouchIT Ondreja Macka už samozrejmosťou. „Škoda, že človek nemôže poštárovi zavolať, že nebude doma a nemusí k nemu vôbec chodiť, ako to poznáme u kuriérov doručovacích služieb,“ dodal.

Súvisiace články

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.