Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.12.2015, 00:00

„Land Rover 2“: Bystrica má na dosah tri tisícky nových miest

Podľa predsedu vlády Roberta Fica vzniknú nové pracovné miesta aj v Banskej Bystrici a na východe

Premiérovi Robertovi Ficovi sa v predvolebnom roku roztrhlo vrece s investíciami. Po tom, čo sa v prípade automobilky Jaguar Land Rover naklonili misky váh v prospech Slovenska, môže prísť ďalšia bomba. „V Banskej Bystrici sa nám teraz rodí asi 2,5-až 3-tisíc nových pracovných miest,“ povedal Fico na včerajšom diskusnom fóre Hospodárskych novín HNClub. Podľa informácií HN ide o dvoch investorov z Číny a Ukrajiny.

Bez podrobností

Ďalšie podrobnosti neprezradil. Mlčí aj cieľová destinácia nových pracovných miest Banská Bystrica. „K otázke investície sa v súčasnosti nebudeme vyjadrovať,“ odkázala hovorkyňa metropoly stredného Slovenska Zdenka Sekerešová. Tá hovorí, že momentálne rokujú s tými, ktorí prejavili záujem vytvoriť nové pracovné miesta.


Celý článok nájdete TU


Premiér Fico v diskusii nerozvinul žiadne bližšie detaily ani o jednej z ohlásených investícií. „Nepatrím medzi tých, ktorí vopred hovoria, že niekto príde, a potom nakoniec nepríde,“ povedal Fico a dodal, že viac informácií sa verejnosť dozvie v decembri alebo januári.

Tisícky miest

Len v sobotu predstavila vládna strana tzv. tretí sociálny balík. V rámci neho sľubuje vytvorenie 100-tisíc pracovných miest. Analytici, ale aj podnikatelia považujú takéto sľuby za nereálne. „My nebudeme hovoriť nezmysly ako dvojnásobné platy. Ale 100-tisíc pracovných miest je úplne reálnych,“ odkázal na HNClube Fico.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.