Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.04.2015, 17:10

Pavlis v minulosti zarábal najviac. Tromfol Počiatka aj Kaliňáka

Bývalý absolvent Slovenskej technickej univerzity, neskôr výskumník Pavlis má pomerne bohaté skúsenosti zo súkromnej sféry. Po revolúcii bol vedúcim referentom v podniku zahraničného obchodu Sluvis. Po čase sa rozhodol prejsť do súkromnej sféry, a tak šéfoval prepravnej firme Port Service Bratislave. A to celých 14 rokov. Tú nadobudol pomerne bohaté skúsenosti z biznisu, ktoré mohol využiť aj na ministerstve hospodárstva.

Pavlisove skúsenosti neohraničuje len súkromné podnikanie. Popri svojom pôsobení v Port Service zasadol v roku 2003 do Dozornej rady Fondu národného majetku. A prežil si svoj prvý „prešľap“. Port Services totiž v období, keď pôsobil na týchto dvoch stoličkách, žaloval práve Fond národného majetku o takmer pol miliardy korún. Dôvodom bolo jeho vylúčenie zo súťaže o akcie štátneho podniku Slovenské plavby a prístavy. V prospech spoločnosti, v ktorej bol Pavlis šéfom, dal dokonca mimoriadne dovolanie na Najvyšší súd aj vtedajší generálny prokurátor Dobroslav Trnka. Nevidím v tom porušenie zákona – reagoval vtedy na vlnu verejnej kritiky Pavlis.


Čítajte aj:

Odstupuje ďalší Ficov minister. Pavlisovi zlomila krk upratovacia kauza

Pavlisov krok by mal byť dobrou výzvou pre Fica, odkazuje opozícia

Glosa Petra Tkačenka: Prešľap Smeru? Také nebýva


 

Vďaka tomu obdobiu na druhej strane spoznal aj ľudí, kľúčových pre jeho budúcnosť. Jedným z nich bol vtedajší opozičný poslanec Robert Fico. A súhra týchto okolností ho v roku 2006 dostala až do politiky ako poslanca Smeru.

Skúsenosti z FNM sa neskôr ukázali ako veľká devíza pre politickú kariéru. „Tieto témy sa preňho stali kľúčové aj po vstupe do parlamentu,“ povedal pre HN bývalý Pavlisov asistent Tibor Bucha.

Zaujímavosťou je, že jeho meno zasvietilo ešte raz. V roku 2009 v súvislosti so zárobkami politikov. Podľa zverejnených majetkových priznaní z roku 2009 totiž zarobil najviac. S príjmami 728-tisíc eur vtedy prekonal aj Jána Počiatka či Roberta Kaliňáka. Posledné dva roky bol však už známy skôr ako štátny tajomník rezortu hospodárstva, na čelo ktorého v júli 2014 nastúpil. 

Súvisiace články

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.