Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.12.2015, 15:54

Swan o licenciu nepríde. Do 4ky investuje sto miliónov

Spoločnosť Swan víta rozhodnutie Úradu pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb (RÚ), ktorý dnes doručil rozhodnutie, ktorým zastavil správne konanie vo veci zrušenia individuálneho povolenia (licencie) pre spoločnosť Swan.

Ako uviedol dnes v Bratislave na brífingu výkonný riaditeľ Swanu Martin Mosný, rozhodnutie je jasným dôkazom, že snaha operátorov odňať Swanu licenciu nemala reálny základ a stála na hlinených nohách.

Zároveň vyjadril presvedčenie, že rozhodnutie raz a navždy ukončilo zbytočné, špinavé praktiky niektorých hráčov na telekomunikačnom trhu.

Koncom októbra Najvyšší súd prikázal RÚ, aby znovu preskúmal, či spoločnosť Swan splnila povinnosti začať používať frekvencie pridelené rozhodnutím Regulačného úradu na povolený účel a v určenom územnou rozsahu do 6 mesiacov od právoplatnosti rozhodnutia.

Stalo sa tak tri týždne po štarte predaja produktov pod obchodnou značkou 4ka. Súd tak urobil na základe podnetu Krajskej prokuratúry v Bratislave.

Spoločnosť Swan, a.s., získala v tendri licenciu na 2 x 15 MHz v pásme 1800 MHz. V súčasnosti prevádzkuje a naďalej buduje mobilnú 4G sieť.

Celkovo plánuje do projektu mobilného operátora investovať 100 miliónov eur. Mobilné služby začal operátor ponúkať v roku 2014. Značku 4ka predstavil 4. októbra 2015. K dnešnému dňu poskytuje mobilné služby pre viac ako 75-tisíc zákazníkov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.