Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.01.2014, 17:02

Výpredaje ovládli aj weby. Ponúkajú zľavy zo zliav

K výpredajom tovarov po Vianociach a v novom roku sa pridávajú aj niektoré zľavové portály, čiže internetové stránky, na ktorých sa bežne po celý rok nachádzajú tovary alebo služby v zľavách okolo 50 %. V tomto období niektoré z nich ešte lákajú ľudí na "zľavy zo zliav" a na časť výrobkov dávajú nižšie ceny než doteraz.

Napríklad portál Zľavomat.sk spustil povianočné výpredaje ešte 27. decembra 2013. "Oproti štandardným zľavám 40 až 50 % sa teraz dostávame na zľavy asi 70 %," uviedol pre TASR riaditeľ firmy Tomáš Sroka. Podľa jeho slov sa vypredávajú predovšetkým zásoby zo skladov.

"Sklady majú obmedzenú kapacitu a potrebujeme uvoľniť miesto pre nové tovary," doplnil Sroka. Ide najmä o tovary pre domácnosť ako hrnce, panvice, nože či rôzne oblečenie.

Podobne sa k novoročným výpredajom pridáva aj ZaMenej.sk, ktorý priznáva, že toto nie je štandardná služba portálov kolektívneho nakupovania. "Väčšinou ide o tovary, ktoré odosielame priamo my z nášho portálu," priblížil konateľ portálu Jozef Vikarský. Zo skladových zásob podľa neho vyčlenia určitý počet tovarov, ktorý ponúknu ešte lacnejšie ako bežne. "Ponúkame celoročne zľavy od 30 do 90 %. Z týchto akciových cien sa dá v novoročných výpredajoch ešte ušetriť ďalších 10 až 30 %," spresnil Vikarský.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.