Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.10.2014, 00:00

Pokuta je pre nás likvidačná. Odvoláme sa

Rozhovor. Generálny riaditeľ Tatranskej mliekarne Ľubomír Valčuha:

Bryndza je vyrobená v súlade s predpismi Európskej únie a nevidíme dôvod, prečo by sme za to mali byť trestaní, konštatuje Valčuha.

 

Pred niekoľkými dňami bola zo strany Štátnej veterinárnej a potravinovej správy pre Tatranské mliekarne udelená pokuta vo výške 500-tisíc eur za označenie výrobku Tatranská bryndza.

Pokutu sme dostali a ideme sa proti nej odvolať. Jej výšku považujeme za zlý vtip s tým, že neveríme v pochybenie pri označení výrobku. Argumentmi chceme presvedčiť príslušné miesta, že náš postup v prípade Tatranskej bryndze bol správny a v súlade so zákonom.

 

Udelená pokuta je prvou, ktorú mliekareň dostala? V minulosti z úst ministra pôdohospodárstva Ľubomíra Jahnátka zaznela i veta, v ktorej sa hovorilo o zastavení distribúcie tejto bryndze na Slovensku.

Toto je prvá pokuta, ktorú sme dostali. V minulosti boli zo strany príslušných orgánov voči nám podniknuté určité kroky a opatrenia, ktoré mali smerovať k tomu, aby sme distribúciu zastavili. My si m

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Súvisiace články

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.