Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.05.2015, 09:59

Širokého Váhostav prežije. Sudkyňa schválila ozdravný plán

Reštrukturalizačný plán stavebnej firmy Váhostav sudkyňa Katarína Bartalská schválila.

S odvolaním sa na dva zdroje blízke justícii o tom na svojej internetovej stránke informuje Denník N. Oficiálny bude tento verdikt po zverejnení v Obchodnom vestníku.

Súd mal odklepnúť reštrukturalizáciu Váhostavu,“ povedal HN zdroj oboznámený so situáciou.

Termín na posúdenie plánu, ktorý už predtým schválili veritelia Váhostavu-SK, uplynul v piatok (22.5.).

Sudkyňa v zákonnej lehote 15 dní mala rozhodnúť, či schváli postupné splácanie dlhov voči malým veriteľom, alebo firmu pošle do konkurzu. Ten by znamenal rozpredaj spoločnosti.

Túto možnosť by mala Bartalská vtedy, keby si myslela, že reštrukturalizácia bola v rozpore so zákonmi. Sudkyňa však na to zrejme dôvody nevidela, dodáva Denník N.

K obsahu rozhodnutia sa zatiaľ bližšie nevyjadrila. "Do zverejnenia rozhodnutia v OV SR sa súd nevyjadruje k rozhodnutiu, súd sa nevyjadruje ani k akýmkoľvek iným zverejneným skutočnostiam o tomto rozhodnutí. Po zverejnení rozhodnutia v OV SR sa súd k danému rozhodnutiu vyjadrí," tlmočil stanovisko sudkyne hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak.

Reštrukturalizačný plán Váhostavu-SK sudkyňa Katarína Bartalská schválila. S odvolaním sa na dva zdroje blízke justícii o tom na svojej internetovej stránke informuje Denník N. Oficiálny bude tento verdikt po zverejnení v Obchodnom vestníku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.