Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook

Výbery z bankomatu, internetbanking, vklady aj výbery v hotovosti v pobočke, medzinárodná debetná karta. Aj to nájdete v lacnejšom bankovom účte, s ktorým prišla Ficova vláda a banky ho do svojej ponuky zaradili od prvého februára.

Z piatich na tri eurá

Účet zadarmo môžu získať tí, ktorí zarábajú menej ako 400 eur mesačne, účet za tri eurá je pre všetkých ostatných. Slováci pritom dnes platia v priemere za bankový účet zhruba štyri-päť eur mesačne. Prechod na lacnejší trojeurový účet však nemusí „sedieť“ každému. Slováci totiž môžu stratiť prístup k niektorým službám. „Klienti si musia uvedomiť, že nie všetky produkty a služby, na ktoré sú zvyknutí z komerčných účtov, sú zahrnuté aj v legislatívnom bankovom balíku, napríklad SMS notifikácie o transakciách na ú

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.