Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.10.2013, 20:04

Chceli sme byť jednotkou na trhu. Podarilo sa

Michal Truban, spolumajiteľ a generálny riaditeľ spoločnosti Websupport, pre HN:

Michal Truban. Snímka: HN/Pavol Funtál
Zdroj: HN/Pavol Funtál
Tento rok ste sa v rebríčku 50 najrýchlejšie rastúcich firiem strednej Európy umiestnili prvýkrát. Ako to hodnotíte?
Hodnotíme to veľmi pozitívne. Sme veľmi radi tomuto umiestneniu. Pre nás je to dôkaz, že sa dá skĺbiť priateľská firemná kultúra, pohodová atmosféra a zábava so spokojnými zákazníkmi, s kvalitou a neustálym zlepšovaním sa. To potom vedie k takýmto pekným a hlavne reálnym biznis výsledkom.

Za posledných päť rokov ste dosiahli rast na úrovni až tisíc percent, čo vás radí do prvej desiatky. Ako ste to dosiahli?
Ako vo všetkom, ani v podnikaní nie je jednoduchý zaručený recept. Je to množstvo vecí, ktoré musia do seba zapadnúť. Naša firma stojí predovšetkým na priateľskej firemnej kultúre a na výnimočnej zákazníckej linke. Snažíme sa našim zákazníkom pomáhať aj nad rámec ich očakávania, prekvapovať ich a dodávať im čo najväčšiu kvalitu. Potom je to, samozrejme, aj super tím a ľudia vo firme, ktorí sú motivovaní a smerujú celú firmu a našu filozofiu ešte do väčších rozmerov, ako si vieme vôbec ako zakladatelia predstaviť.

Ak sa pozriete späť na začiatky firmy, ako vyzeral proces, ktorý vás dostal na súčasné pozície?
Firmu sme zakladali ešte keď sme boli na strednej škole, asi v roku 2002, ale jej najväčší rozmach a rast nastal, keď sme končili s vysokou školou. Práve vtedy sme začali na firme naplno makať a rozbiehať ju. Dovtedy nám slúžila ako živobytie počas vysokej školy. Len čo sme sa do toho opreli, začali prichádzať s novými nápadmi a aj ich realizovať, všetko nabralo ten správny smer. Taktiež sme si povedali, že chceme byť jednotka na slovenskom trhu s hostingom a doménami. Vtedy sme boli približne desiati. Za dva a pol roka sa nám to aj podarilo a dnes sme najväčším hostingom a registrátorom domén.

Viac o rebríčku najrýchlejšie rastúcich firiem v strednej Európe čítajte v zajtrajších HN.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.