Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.10.2014, 00:00

Začal ako brigádnik. Potom vytvoril legendárnu značku

Kozmetická spoločnosť sa zrodila z malého vydavateľstva a z Ameriky expandovala do celého sveta.

Americký mladík David McConnell sa v roku 1877 rozhodol, že si leto vyplní brigádou vo vydavateľstve. Študent matematiky si chcel len privyrobiť a neskôr sa vrátiť do školy. Práca podomového predavača kníh ho však zaujala natoľko, že vo firme zostal.

Blúdil po regióne a predával knihy od domu k domu. „Cestovanie mi dalo množstvo cenných informácií o krajine a umožnilo mi nazrieť do viacerých domácností a ľudskej prirodzenosti,“ spomínal McConnell. Časom však zistil, že knihu lepšie predá, ak k nej pridá voňavku. Malo to svoju logiku. Doma stretával len ženy a tie o kozmetiku prejavovali veľký záujem. O pár rokov vydavateľstvo, v ktorom začínal, kúpil a zmenil jeho zameranie. Začal vo veľkom produkovať parfumy a ani netušil, že tým začal písať históriu kozmetického gigantu Avon. A nielen to. Rozhodol sa, že bude zamestnávať najmä ženy, a tým podporil ich väčšiu rovnoprávnosť.


Čítajte viac: Knihy nevynášali. A tak učiteľ založil Avon


 

Súvisiace články

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.