Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.06.2014, 00:02

Chcete ušetriť? Nákupy v Poľsku a Maďarsku sa stále oplatia

Ceny oblečenia sa u nás takmer vyrovnajú priemeru únie. Oplatia sa však reštaurácie a hotely, tie sú lacnejšie takmer o tretinu.

Nákupy v Poľsku a Maďarsku sú pre Slovákov stále výhodné. Vyplýva to z prieskumu cien, ktorý zverejnil európsky štatistický úrad Eurostat. 

Ak by sme sa vybrali za nákupmi do Česka, neušetrili by sme. Podľa štatistík sú ceny u nášho západného suseda na rovnakej úrovni ako u nás. 

Slovensko sa pritom nachádza na chvoste rebríčka 28 krajín únie. Okrem Maďarska a Poľska sú za nami už len Chorvátsko, Litva, Rumunsko a Bulharsko.

Eurostat vyhodnotil aj jednotlivé odvetvia a ich ceny v porovnaní s európskym priemerom. To, čo sa u nás oplatí najviac, sú hotely a reštaurácie. Tu podliezame priemerné ceny o viac ako tridsať percent. Naopak, najmenej sa u nás oplatí nakupovať oblečenie a spotrebnú elektroniku. Tie sú lacnejšie iba o jediné percento v prípade oblečenia a 6 percent v  elektronike oproti únii.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.