Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.11.2013, 21:17

Tesco plánuje predaj pozemkov v blízkosti svojich obchodov v Poľsku

Britský maloobchodný reťazec Tesco plánuje predať pozemky okolo svojich obchodov v Poľsku s cieľom ich využitia na ďalší rozvoj, čím chce zvýšiť atraktívnosť svojich prevádzok pre zákazníkov. Informovala o tom agentúra Reuters.

"S cieľom pritiahnuť k niektorým našim obchodom v Poľsku aj ďalšie služby, napríklad otvorením reštaurácií či iných zariadení na občerstvenie a oddych, plánujeme predať niektoré pozemky v blízkosti našich prevádzok," povedal hovorca tretej najväčšej maloobchodnej siete na svete.

Pre zmeny v Poľsku sa Tesco rozhodlo aj preto, že krajina je najväčším trhom britskej spoločnosti v strednej Európe. Tesco prevádzkuje v Poľsku okolo 400 obchodov. Podľa spoločnosti Cushman & Wakefield, ktorá firme poskytuje poradenstvo a v procese predaja pozemkov v Poľsku aj Tesco zastupuje, ponúka britská firma na predaj 35 pozemkov s celkovou rozlohou okolo 30 hektárov. Väčšina z nich sa nachádza tesne vedľa už existujúcich obchodov.

Súvisiace články

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.