Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.05.2015, 16:30

Rattaj chce slávne rakúske stredisko. Poznajú ho aj vo svete

Slovenský finančník Igor Rattaj chce po slovenských, českých a poľských horách nasmerovať svoje podnikateľské aktivity aj do rakúskych stredísk.

Informáciu o kúpe rakúskeho strediska priniesla tento týždeň aj naša HNtelevízia. Rattaj, spolumajiteľ horskej skupiny Tatry Mountain Resorts, a partner J&T Private Equity Group, rokuje okrem iného o prevzatí slávneho rakúskeho strediska Kitzbühl. Potvrdil to v rozhovore uverejnenom na iDnes.cz.

Rakúske strediská sú v posledných rokoch vo finančných problémoch, kým skupina TMR ako verejne obchodovaná spoločnosť hýri sebavedomím.

Rattaj má v horách aj naďalej veľké plány. Kým v Česku predal vlani spoločnosť Snowhill so šiestimi areálmi, teraz vážne uvažuje o vstupe na prestížny rakúsky trh. Rovnako, ako to bolo so Snowhillom, aj prevzatie vychýrených rakúskych stredísk by malo byť najprv jeho súkromnou aktivitou. Až neskôr by ich mal pohltiť TMR.

Rattaj chce okrem biznisu v horách budovať v Česku a na Slovensku aj zábavné parky. Úplne mimo jeho "zábavné" pole pôsobenia sú jeho aktivity v oblasti správy hmotných rezerv a obchodu s pohonnými látkami.


Pripomeňme si, ako vyzeral týždeň s Igorom Rattajom na HNtelevízii:

Tatry sú pre nich tesné. Muž od finančníkov z J&T odhalil plán, ako urobiť biznis v Alpách

„Keď sa idú posrať z Kie a nám ukážu dvere, Disneyland postavíme v Poľsku"

Pán Tatier na HNtelevízii: Lyžiari nám nesmrdia, ale náš biznis je o niečom inom

Pozrite si aj komentár od Daga Daniša v Porote:

Dag Daniš: Už sa teším, keď bude Rattaj hulákať v Alpy Mountain Resorts


Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.