Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.09.2014, 15:43

Nezamestnanosť klesla, nikde už nie je vyššia ako 30 percent (grafy)

Na úradoch práce sa v auguste hlásilo o 30-tisíc ľudí menej ako pred rokom.

Nezamestnanosť na Slovensku každý mesiac prekonáva rekordy. Ale kým ešte vlani trhala rekordy v negatívnom zmysle, v súčasnosti sa trend otáča. V auguste totiž miera nezamestnanosti opäť poklesla a je tak najnižšia od konca roka 2010.

Ustálila sa na 12,56 percenta. Oproti vlaňajšku je to pokles o 1,14 percentuálneho bodu. A pokles by mal podľa odborníkov pokračovať aj naďalej. „V nasledujúcich mesiacoch by hlavným ťahúňom rastu zamestnanosti mali byť odvetvia centier zdieľaných služieb, priemyselnej výroby a pred Vianocami sa očakáva aj oživenie obchodu,“ hovorí predseda predstavenstva personálnej agentúry McRoy Luboš Sirota.

Rizikom zostáva vývoj ukrajinskej krízy a s ňou súvisiacich vzájomných sankcií medzi Európskou úniou Ruskom.
Prácu sa tak podľa štatistík Ústredia  podarilo nájsť tisíckam ľudí.  „Medzimesačne, v porovnaní s júlom 2014, poklesol stav nezamestnaných o 3 057 osôb. Medziročne ich počet klesol o 30,8 tisíca,“ informoval generálny riaditeľ Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny Marián Valentovič.

 

Súvisiace články

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.