Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.11.2013, 19:54

Naše vedecké centrum je blízko k miliónom. Od Rusov

Štátu chýba na dobudovanie cyklotrónového centra v Bratislave vyše sto miliónov eur. Pomôže mu však spoločnosť Rosatom.

Zámer vybudovať ho schválila vláda ešte v roku 1996. Avšak až teraz, po sedemnástich rokoch je blízko k jeho dostavbe. Projekt vedeckého, takzvaného cyklotrónového centra v Bratislave, sa možno čoskoro dokončí. Štát síce nemá 100 až 140 miliónov eur, ktoré potrebuje na jeho dobudovanie, ale podporu projektu zvažuje ruská spoločnosť Rosatom.

Naše zapojenie do projektu dostavby cyklotrónového centra na Slovensku seriózne zvažujeme,“ potvrdila PR manažérka Rosatomu na Slovensku Andrea Krajniaková. Dohodu by štát s Rusmi mohol uzavrieť ešte dokonca roka. Ak sa Rosatom nerozhodne podporiť projekt do budúceho leta, je v hre predaj rozostavanej stavby.

Slovensko-ruský podnik
Ak by Rosatom do projektu išiel, vznikol by slovensko-ruský podnik. Podľa materiálu ministerstva školstva by vláda do spoločnosti vložila nehnuteľný majetok – rozostavaný pavilón centra v Bratislave v hodnote približne 70 miliónov dolárov.


 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.