Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.04.2015, 00:00

Došlo už aj na Širokého. Polícia má k nemu otázky

Vlastník zadlženej stavebnej firmy bude vypovedať pred vyšetrovateľmi.

Dlhé roky je považovaný za vplyvného a zároveň kontroverzného podnikateľa. Jeho meno sa spája napríklad s vytunelovanými Harvardskými investičnými fondmi aj dlhoročným biznisom so štátom. Na obchody Juraja Širokého si však nikdy reálne neposvietil štát. Až doteraz. Aj on bude musieť postaviť pred políciu.

Stane sa tak vôbec po prvýkrát, a to z dôvodu reštrukturalizácie stavebného gigantu Váhostav-SK, ktorého je spolumajiteľom. „Bude povinnosťou polície vypočúvať osoby, a ak sa pýtate na túto osobu, myslím, že bola v tom období členom predstavenstva,“ povedal prezident Policajného zboru Tibor Gašpar. Kedy sa tak stane, nepovedal. Mediálna zástupkyňa Juraja Širokého Michaela Kováčik Grendelová uviedla, že všetci predstavitelia firmy sú pripravení spolupracovať. „Juraj Široký si plne uvedomuje vážnosť stavu a na dennej báze sa angažuje pri riešení problémov, ktoré vo Váhostave vznikli,“ povedala Grendelová.

Prípadom sa začala polícia zaoberať tento týždeň. Počas razie v budovách Váhostavu v Bratislave i Žiline zaistila kompletné účtovníctvo firmy za ostatné roky.

Váhostav vstúpil do reštrukturalizácie vlani na jeseň. Následne problémy oznámilo aj takmer 700 malých podnikateľov či živnostníkov, ktorým spoločnosť nezaplatila za ich prácu. Celkovo im dlhuje takmer 105 miliónov eur. Dostať späť mali podľa pôvodného plánu len 15 percent. Do riešenia problému sa vložila už aj vláda. Pre podnikateľov pripravila viacero alternatív, ako sa dostať k svojim peniazom.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.