Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.10.2013, 12:30

Erik Tomáš vysvetlil, prečo si neprevzal anticenu

V piatok si mal prevziať anticenu hovorca roka – Malina. Podľa porotcu však mal šéf tlačového odboru Úradu vlády Erik Tomáš tlačiť nato, aby sa táto anticena pre najhoršieho hovorcu roka zrušila. A ani si ju neprevzal, lebo organizátori túto kategóriu na poslednú chvíľu zrušili.

Teraz Erik Tomáš v liste vysvetľoval svoje dôvody, prečo bol proti Maline. „Bol som presvedčený, že všetky veci, ktoré s mojím tímom robíme, robíme správne a ohlasy, ktoré od Vás prichádzali v podobne ocenenia zmeny štýlu komunikácie predsedu vlády SR Roberta Fica oproti predchádzajúcemu obdobiu, nás v tom utvrdzovali,“ napísal Erik Tomáš v liste, ktorý poslal viacerým médiám. Novinári mu vyčítali, že viackrát vo svojej komunikácii s nimi prekročil hranicu. „Ako som pochopil, toto bol aj dôvod, pre ktorý som mal dostať anticenu hovorca roka - Malinu,“ doplnil Tomáš.

Podľa neho sa však z toho poučil. Určite nechcem, ani nebudem nič meniť na precíznom obhajovaní korektných informácií v médiách, ale to, čo urobiť môžem, je „ubrať plyn.“ Dôvod, prečo mal Erik Tomáš dostať túto anticenu vysvetľoval ešte pred odovzdávaním jeden z porotcov a náš komentátor Arpád Soltész.

List novinárom

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.