Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.06.2014, 12:15

S plynom zatiaľ problémy nemáme. Z východu dostávame bežné množstvo

Spoločnosti Eustream a Slovenský plynárenský priemysel (SPP) aj dnes evidujú štandardné objemy dodávok zemného plynu z východu. Potvrdili to hovorcovia oboch slovenských firiem v súvislosti so zastavením dodávok plynu Ukrajine zo strany Ruskej federácie 16. júna 2014.

"Podľa dnešného stavu k 9.00 hod. SEČ nezaznamenala spoločnosť Eustream na kompresorovej stanici Veľké Kapušany na hranici s Ukrajinou zníženie tlaku alebo objemov plynu smerujúceho z východu do Európskej únie," informoval hovorca Eustreamu Vahram Chuguryan.

"Slovenský plynárenský priemysel dnes k 9.00 hodine hlási štandardné objemy dodávok zemného plynu z východu," priblížil aj hovorca SPP Peter Bednár.

eustream, a. s., je prevádzkovateľ prepravnej siete zemného plynu v SR. Jeho hlavným poslaním je preprava plynu na Slovensko a cez jeho územie na európske trhy. Eustream vlastní a prevádzkuje vysokotlakový prepravný systém, ktorý pozostáva zo štyroch až piatich paralelných potrubí s celkovou dĺžkou viac ako 2255 km a štyroch kompresorových staníc s celkovým inštalovaným výkonom vyše 600 MW.

Slovenský plynárenský priemysel, a. s., priamo nadväzuje na viac ako 150-ročnú tradíciu plynárenstva na Slovensku. SPP poskytuje dodávky energií a s nimi spojené služby na Slovensku aj na medzinárodných trhoch.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.