Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.12.2013, 19:53

Oravu čakajú smutné Vianoce. O prácu príde 80 ľudí

Kríza v priemysle. Fabrika na výrobu ferozliatin nepredĺži od januára ľuďom pracovné zmluvy.

Patria medzi najväčších stredoeurópskych výrobcov špeciálneho surového železa. Zároveň aj jeden z najväčších zamestnávateľov na Orave. A teraz o časť svojich ľudí prídu. Fabrika na výrobu ferozliatin, OFZ, nepredĺži od januára pracovné zmluvy pre 80 zamestnancov. Pracovníkom sa končia zmluvy na dobu určitú a firma si ich už nemôže dovoliť. Dôvodom je vysoká cena elektriny a nízka trhová cena produktov, ktoré továreň vyrába.

„Vo fabrike pracujú ľudia z celého regiónu. Teraz budeme s kolegami z ďalších miest spolupracovať na tom, aby sme im pomohli pri hľadaní novej práce,“ povedala riaditeľka úradu práce v Dolnom Kubíne Zuzana Kršková.

Samotný podnik sa včera pre HN k situácii vo firme nevyjadril. Už v novembri však OFZ odstavili časť výroby a ohlásili, že ak rapídne nezlacnie elektrina a neotočí sa situácia na trhu, budú sa musieť zbaviť časti ľudí. Celkovo dnes pre spoločnosť pracuje približne 500 ľudí.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.