Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.05.2015, 20:02

Bratislava nedostane najkratšie lety sveta. Niki na Slovensko definitívne nepríde

Na začiatku decembra minulého roka v Bratislave spoločnosť Fly Niki veľkolepo ohlásila expanziu na Slovensko. Svoj nápad predala cez fakt, že z metropoly Slovenska bude najkratší let na svete do Viedne, ktorý bude trvať len päť minút. Teraz však rakúsky dopravca zrušil svoje plány prevádzkovať lety z Bratislavy. Informovala o tom vo svojom spravodajstve RTVS.

"Materská firma Niki, nemecký dopravca Air Berlin, zmenil riadiacu štruktúru. Nové vedenie si stanovilo iné priority," Ako uviedol riaditeľ bratislavského Letiska M. R. Štefánika Ivan Trhlík. Ako potvrdila hovorkyňa Niki, vedenie rozhodlo nerozširovať počet liniek a destinácií. Podľa Trhlíka by však na bratislavské letisko mala prísť ďalšia nízkonákladová spoločnosť.

Niki pôvodne plánovala prevádzkovať lety z Bratislavy do Bruselu, Viedne a Palmy de Mallorca. Ako pripomenula RTVS, svoj príchod už raz posunula z pôvodne avizovaného apríla na október 2015, resp. leto 2016. Odôvodnila to tým, že z hľadiska situácie na trhu sa javí ako najpriaznivejší termín od októbra 2015.

Letecká spoločnosť Niki je druhou najväčšou aerolinkou na letisku vo Viedni. Ročne prepraví zhruba 5 mil. pasažierov a po začlenení do aliancie One World poskytuje pasažierom prístup do celosvetovej siete od marca 2012. Zakladateľ spoločnosti Niki Lauda v minulosti viackrát pohrozil, že pre daň z leteniek, ktorú zaviedlo Rakúsko v roku 2011, presunie lety na Slovensko. Lauda neskôr spoločnosť predal nemeckému konkurentovi Air Berlin.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.