Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.08.2014, 18:06

Pozrite sa, ako si nájdu prácu absolventi slovenských škôl (grafy)

Školy s dlhšou tradíciou produkujú ľudí, ktorí si prácu nájdu ľahšie. Vyplýva to z výsledkov rebríčku INEKO.

Pozrite sa, ako si nájdu prácu absolventi slovenských škôl (grafy)

Akú vysokú školu si vybrať, aby som po jej ukončení, nemal problém nájsť si prácu? Tak presne takúto otázku si kladú mnohí mladí ľudia. A zaoberal sa ňou aj Inštitút INEKO. Ten na základe dostupných údajov zverejnil rebríček slovenských vysokých škôl. Základným kritériom pri posudzivaní bola pritom miera nezamestnanosti ich absolventov. A výsledok? Školy s dlhšou tradíciou produkujú ľudí, ktorí si prácu nájdu ľahšie. Tak napríklad u absolvenstov našej najstaršej Univerzity Komenského je nezamestnanosť menej ako sedem percent.

Tam však výsledky pozorovia nekončia. „Medzi vysoké školy s dlhodobo najnižšou absolventskou mierou nezamestnanosti patria najmä bratislavské školy – Slovenská technická univerzita, Univerzita Komenského a umelecké vysoké školy,“ tvrdí INEKO.

Inštitút vypočítal nezamestnanosť absolventov za roky 2010 až 2013. Využil pri tom údaje Ústredia práce a Ústavu informácií a prognóz školstva.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.