01.03.2016, 12:00

Danko: Neznášam žlté vlaky a autobusy. Jančura reaguje štipľavým odkazom

Podľa Andreja Danka je problémom, že na Slovensku vytvárame „eldorádo“ pre súkromných podnikateľov.

Predseda Slovenskej národnej strany Andrej Danko na dnešnom diskusnom fóre HNClub prekvapil ostrým vyjadrením na adresu dopravnej spoločnosti RegioJet.

„Neznášam tie žlté vlaky a autobusy. Radšej mám tie naše. Žlté vlaky a autobusy musia ísť preč,“ povedal na margo spoločnosti Danko. Doplnil, že si nevie predstaviť, ako by po Rakúsku jazdili bielo-modro-červené vlaky.

Podľa predsedu SNS je problémom, že na Slovensku vytvárame „eldorádo“ pre súkromných podnikateľov. Avšak, keby bol vo vláde, nesnažil by sa zrušiť licenciu RegioJetu.

Jeho cieľom by bola podpora hlavne štátneho dopravcu, ktorý by vytvoril silnú konkurenciu žltým vlakom.

Dopravca RegioJet začal na Slovensku jazdiť vlakmi koncom roka 2014. Cestujúcich lákal okrem iného aj na nízke ceny. Zo začiatku jazdil na trase Praha-Košice, neskôr pribudla aj hlavná vnútroštátna linka Bratislava-Žilina-Košice.

V polovici minulého roku sa šéf spoločnosti Radim Jančura vyhrážal odchodom zo Slovenska. Prekážali mu kompenzácie za sociálne zľavy pre štátneho prepravcu.

Hneď po skončení HNClubu sme oslovili aj šéfa RegioJetu Radima Jančuru. Ten si nebral servítky pred ústa. "To je ten šéf SNS? V takom prípade odkazujem Dankovi, že by sa mal usilovať o to, aby Slovensko vystúpilo z Európskej únie a pripojilo sa k Rusku. A potom by mohol rozhodovať Putin a Danko," povedal Jančura. 

Majiteľ RegioJetu doplnil, že príchod RegioJetu na Slovensko zvýšil konkurenciu v doprave, čo je dobré pre slovenský trh. 

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.