Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.03.2016, 00:00

Zistenie HN: Slovenský pivovar, ktorý urazil český prezident Zeman, krachuje

Popradský pivovar, ktorý sa pýšil viac ako 200-ročnou históriou, definitívne zmizne z pivnej mapy Slovenska.

Zistenie HN: Slovenský pivovar, ktorý urazil český prezident Zeman, krachuje

„To pivo je vhodné akurát na čistenie zubných protéz.“ Takáto bola recenzia vtedajšieho českého prezidenta Miloša Zemana na pivo z popradského pivovaru Tatran. Ten sa za to politikovi pomstil, keď po ňom pomenoval najslabšie pivo z ponuky.

Československý spor bude asi najvtipnejšou historkou pivovaru spod Tatier. A práve ten istý Tatran, aj keď pod iným názvom, je krok od krachu.

„Okresný súd Prešov v právnej veci navrhovateľa – dlžníka Pilsberg beverages – rozhoduje o návrhu na vyhlásenie konkurzu na jeho majetok tak, že začína konkurzné konanie voči dlžníkovi,“ konštatuje vo svojom rozhodnutí súd.

Pravda je však to, že v Poprade sa pivo už deväť rokov nevarilo. Jeho majitelia ho v roku 2007 zavreli s tým, že po rekonštrukcii opätovne otvoria.

Na prechodný čas sa malo pivo variť v Poľsku. Ako sa ukázalo, stane sa tak na dlhé roky. Značky Kamzík či Tatran tam budú variť aj naďalej.

Popradčania však o vlastné pivo neprišli, na Tatran nadväzuje zatiaľ jediný remeselný pivovar. Čoskoro má pribudnúť ďalší.


Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.